CDV30FK162FO3
Mfr.Part #
CDV30FK162FO3
Mica
Terminal Shape :
Wire
Published :
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Pbfree Code :
No
Feature :
GENERAL PURPOSE
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount :
No
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR
Bulk
HTS Code :
Voltage - Rated :
2.5kV
Capacitance :
1600pF
Datasheets
CDV30FK162FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL