CDV30FK161GO3F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDV30FK161GO3F
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
MICA
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Mica and PTFE Capacitors
Published :
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Through Hole
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Series :
CDV30
Reach Compliance Code :
Unknown
Capacitance :
160pF
Feature :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
2.5kV
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
Radial
Dielectric Material :
Mica
Datasheets
CDV30FK161GO3F
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL