CDV30FK161FO3F
Mfr.Part #
CDV30FK161FO3F
Capacitance :
160pF
Reach Compliance Code :
Unknown
Package / Case :
Radial
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
2.5kV
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CDV30FK161FO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL