CDV30FK152FO3F
Mfr.Part #
CDV30FK152FO3F
Tolerance :
±1%
Bulk
Size / Dimension :
0.799Lx0.350W 20.30mmx8.90mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Height Seated (Max) :
0.890 22.60mm
Voltage - Rated :
2.5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1500pF
Datasheets
CDV30FK152FO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL