CDV30FK132FO3
Mfr.Part #
CDV30FK132FO3
ROHS3 Compliant
Terminal Pitch :
11.1mm
Terminal Shape :
Wire
Package / Case :
Radial
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Tolerance :
±1%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Factory Lead Time :
14 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount :
No
Pbfree Code :
No
Width :
6.9mm
Voltage - Rated :
2.5kV
Size Code :
Dielectric Material :
Mica
Height :
22.1mm
Length :
19.8mm
Through Hole
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR
Capacitance :
1300pF
Datasheets
CDV30FK132FO3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL