CDV30FK122JO3
Mfr.Part #
CDV30FK122JO3
Description
CAP MICA 1200PF 5% 2500V RADIAL
Mica and PTFE Capacitors
Height Seated (Max) :
0.882 22.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Voltage - Rated :
2.5kV
Factory Lead Time :
14 Weeks
Pbfree Code :
No
Size Code :
ROHS3 Compliant
Length :
20.1mm
HTS Code :
Feature :
GENERAL PURPOSE
Terminal Shape :
Wire
Width :
7.9mm
Series :
CDV30
Size / Dimension :
0.791Lx0.311W 20.10mmx7.90mm
Terminal Pitch :
11.1mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1200pF
Surface Mount :
No
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Packing Method :
TR
Number of Terminations :
2
Published :
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Tolerance :
±5%
Dielectric Material :
Mica
Datasheets
CDV30FK122JO3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL