CDV30FK122GO3F
Mfr.Part #
CDV30FK122GO3F
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Surface Mount :
No
Tolerance :
±2%
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
Wire
Factory Lead Time :
9 Weeks
Terminal Pitch :
11.1mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Size Code :
Packing Method :
TR
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.791Lx0.311W 20.10mmx7.90mm
Width :
7.9mm
Package / Case :
Radial
Length :
20.1mm
Voltage - Rated :
2.5kV
Capacitance :
1200pF