CDV30FK122GO3
Mfr.Part #
CDV30FK122GO3
Published :
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1200pF
Size / Dimension :
0.791Lx0.311W 20.10mmx7.90mm
Dielectric Material :
Mica
Width :
7.9mm
Terminal Pitch :
11.1mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
HTS Code :
Mounting Type :
Through Hole
Surface Mount :
No
Packing Method :
TR
Voltage - Rated :
2.5kV
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Tolerance :
±2%
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
Wire
Factory Lead Time :
9 Weeks
Size Code :
Reach Compliance Code :
Unknown
Length :
20.1mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Feature :
GENERAL PURPOSE
Height Seated (Max) :
0.882 22.40mm
Bulk
Pbfree Code :
No
Datasheets
CDV30FK122GO3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL