CDV30FK121GO3F
Mfr.Part #
CDV30FK121GO3F
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Bulk
Height Seated (Max) :
0.858 21.80mm
Terminal Shape :
Wire
Size / Dimension :
0.780Lx0.252W 19.80mmx6.40mm
Terminal Pitch :
11.1mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Voltage - Rated :
2.5kV
Capacitance :
120pF
Length :
19.8mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
No
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
JESD-609 Code :
e3
Mica
Size Code :
Package / Case :
Radial
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Mounting Type :
Through Hole
Width :
6.4mm
Tolerance :
±2%
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR
Published :
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Datasheets
CDV30FK121GO3F
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL