CDV30FK121FO3F
Mfr.Part #
CDV30FK121FO3F
Mica and PTFE Capacitors
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Terminal Pitch :
11.1mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.858 21.80mm
Size Code :
Surface Mount :
No
Capacitance :
120pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
6.4mm
Mica
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Voltage - Rated :
2.5kV
Factory Lead Time :
9 Weeks
Size / Dimension :
0.780Lx0.252W 19.80mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
CDV30
Terminal Shape :
Wire
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Tolerance :
±1%