CDV30FK112FO3
Mfr.Part #
CDV30FK112FO3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Custom Capabilities :
Non-Flammable
Pbfree Code :
No
Voltage - Rated :
2.5kV
Capacitance :
1100pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Terminal Pitch :
11.1mm
Tolerance :
±1%
HTS Code :
Temperature Coefficient :
70ppm/Cel ppm/°C
Datasheets
CDV30FK112FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL