CDV30FK111GO3F
Mfr.Part #
CDV30FK111GO3F
Capacitance :
110pF
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Mounting Type :
Through Hole
Width :
6.9mm
Pbfree Code :
yes
Mica
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Pitch :
11.1mm
1 (Unlimited)
Height :
22.1mm
Size Code :
Length :
19.8mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Voltage - Rated :
2.5kV
Datasheets
CDV30FK111GO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL