CDV30FK111FO3F
Mfr.Part #
CDV30FK111FO3F
Mica and PTFE Capacitors
Height :
22.1mm
2
Length :
19.8mm
Size Code :
Bulk
Width :
6.9mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Capacitance :
110pF
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
2.5kV
Terminal Pitch :
11.1mm
Datasheets
CDV30FK111FO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL