CDV30FK111FO3
Mfr.Part #
CDV30FK111FO3
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
HTS Code :
Radial
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
2.5kV
Capacitance :
110pF
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Terminal Shape :
Wire
Size Code :
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Width :
6.9mm
Length :
19.8mm
Height :
22.1mm
Terminal Pitch :
11.1mm
1 (Unlimited)
Surface Mount :
No
Tolerance :
±1%
Pbfree Code :
No
Datasheets
CDV30FK111FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL