CDV30FK102FO3F
Mfr.Part #
CDV30FK102FO3F
Factory Lead Time :
14 Weeks
Wire
Height Seated (Max) :
0.882 22.40mm
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Size / Dimension :
0.791Lx0.311W 20.10mmx7.90mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
HTS Code :
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
CDV30
Length :
20.1mm
Size Code :
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
2.5kV
Surface Mount :
No
Terminal Pitch :
11.1mm
Package / Case :
Radial
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
1000pF
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
7.9mm
Datasheets
CDV30FK102FO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL