CDV30FK101FO3F
Mfr.Part #
CDV30FK101FO3F
Unknown
Size Code :
Capacitance :
100pF
Width :
6.4mm
Voltage - Rated :
2.5kV
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.858 21.80mm
Length :
19.8mm
Packing Method :
TR
Terminal Pitch :
11.1mm
Size / Dimension :
0.780Lx0.252W 19.80mmx6.40mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Bulk
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
CDV30FK101FO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL