CDV30FJ681FO3
Mfr.Part #
CDV30FJ681FO3
Mica and PTFE Capacitors
Pbfree Code :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
19.6mm
Terminal Shape :
Wire
Factory Lead Time :
9 Weeks
Number of Terminations :
2
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR
HTS Code :
Terminal Pitch :
11.1mm
Tolerance :
±1%
Published :
Reach Compliance Code :
Unknown
Size Code :
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Size / Dimension :
0.772Lx0.260W 19.60mmx6.60mm
Height Seated (Max) :
0.870 22.10mm
Voltage - Rated :
2kV
Through Hole
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Capacitance :
680pF
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Packaging :
Bulk
Surface Mount :
No
Width :
6.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CDV30FJ681FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL