CDV30FJ621FO3F
Mfr.Part #
CDV30FJ621FO3F
CDV30
Width :
6.4mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Feature :
GENERAL PURPOSE
Size Code :
Mounting Type :
Through Hole
Terminal Pitch :
11.1mm
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
21.8mm
Dielectric Material :
Mica
Number of Terminations :
2
Length :
19.6mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Voltage - Rated :
2kV
Capacitance :
620pF
Published :
Datasheets
CDV30FJ621FO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL