CDV30FJ511FO3
Mfr.Part #
CDV30FJ511FO3
Capacitance :
510pF
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
Wire
Tolerance :
±1%
Width :
6.4mm
Terminal Pitch :
11.1mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Rated :
2kV
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size Code :
Surface Mount :
No
Pbfree Code :
No
Packaging :
Bulk
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Packing Method :
TR
Height :
21.8mm
HTS Code :
Dielectric Material :
Mica
Length :
19.6mm
Datasheets
CDV30FJ511FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL