CDV30FJ471FO3F
Mfr.Part #
CDV30FJ471FO3F
Tolerance :
±1%
Width :
6.6mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Dielectric Material :
Mica
Reach Compliance Code :
Unknown
Height Seated (Max) :
0.870 22.10mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Voltage - Rated :
2kV
Packing Method :
TR
Number of Terminations :
CDV30
Length :
19.6mm
Terminal Pitch :
11.1mm
Size / Dimension :
0.772Lx0.260W 19.60mmx6.60mm
Capacitance :
470pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C