CDV30FJ431FO3
Mfr.Part #
CDV30FJ431FO3
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Through Hole
Custom Capabilities :
Non-Flammable
Dielectric Material :
Mica
Temperature Coefficient :
70ppm/Cel ppm/°C
Pbfree Code :
No
Voltage - Rated :
2kV
Reach Compliance Code :
Unknown
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Package / Case :
Radial
HTS Code :
Factory Lead Time :
9 Weeks
Number of Terminations :
Capacitance :
430pF
ECCN Code :
EAR99
Terminal Pitch :
11.1mm
Datasheets
CDV30FJ431FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL