CDV30FJ392JO3
Mfr.Part #
CDV30FJ392JO3
Description
CAP MICA 3900PF 5% 2000V RADIAL
Mica and PTFE Capacitors
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
2kV
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Height Seated (Max) :
0.929 23.60mm
Packing Method :
TR
Terminal Pitch :
11.1mm
Number of Terminations :
2
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Surface Mount :
No
Size Code :
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
No
Length :
21.1mm
Terminal Shape :
Wire
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Package / Case :
Radial
HTS Code :
Size / Dimension :
0.831Lx0.461W 21.10mmx11.70mm
Packaging :
Bulk
Width :
11.7mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Capacitance :
3900pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
CDV30FJ392JO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL