CDV30FJ391FO3
Mfr.Part #
CDV30FJ391FO3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Voltage - Rated :
2kV
Terminal Pitch :
11.1mm
Tolerance :
±1%
HTS Code :
Temperature Coefficient :
70ppm/Cel ppm/°C
Capacitance :
390pF
Package / Case :
Radial
Custom Capabilities :
Non-Flammable
Published :
Reach Compliance Code :
Unknown
Datasheets
CDV30FJ391FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL