CDV30FJ362JO3F
Mfr.Part #
CDV30FJ362JO3F
Mica and PTFE Capacitors
Terminal Shape :
Wire
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
9 Weeks
Surface Mount :
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
GENERAL PURPOSE
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
3600pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Voltage - Rated :
2kV