CDV30FJ362JO3
Mfr.Part #
CDV30FJ362JO3
Radial
Voltage - Rated DC :
2kV
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Reach Compliance Code :
Unknown
Capacitance :
3600pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Bulk
Surface Mount :
No
Published :
Terminal Shape :
Wire
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Datasheets
CDV30FJ362JO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL