CDV30FJ362GO3
Mfr.Part #
CDV30FJ362GO3
Bulk
Terminal Shape :
Wire
Capacitance :
3600pF
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Packing Method :
TR
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Mica
Reach Compliance Code :
Unknown
Published :
Voltage - Rated :
2kV
Mounting Type :
Through Hole
Surface Mount :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Datasheets
CDV30FJ362GO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL