CDV30FJ302GO3
Mfr.Part #
CDV30FJ302GO3
Mica and PTFE Capacitors
Reach Compliance Code :
Unknown
Capacitance :
3000pF
Length :
19.6mm
Width :
6.4mm
Package / Case :
Radial
Size Code :
Terminal Pitch :
11.1mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Tolerance :
±2%
EAR99
Terminal Shape :
Wire
Published :
HTS Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Height :
21.8mm
Packing Method :
TR
Voltage - Rated :
2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Bulk
Surface Mount :
Datasheets
CDV30FJ302GO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL