CDV30FJ252JO3F
Mfr.Part #
CDV30FJ252JO3F
Capacitance :
2500pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Dielectric Material :
Mica
HTS Code :
Voltage - Rated :
2kV
Packaging :
Bulk
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
CDV30FJ252JO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL