CDV30FJ252GO3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDV30FJ252GO3
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
MICA
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Mica and PTFE Capacitors
HTS Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
No
Capacitance :
2500pF
Factory Lead Time :
9 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Dielectric Material :
Mica
Pbfree Code :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR
Published :
Package / Case :
Radial
Terminal Shape :
Wire
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated :
2kV
Packaging :
Bulk
Series :
CDV30
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Mounting Type :
Through Hole
Feature :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Datasheets
CDV30FJ252GO3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL