CDV30FJ252FO3
Mfr.Part #
CDV30FJ252FO3
Pbfree Code :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
2kV
Capacitance :
2500pF
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Tolerance :
±1%
Dielectric Material :
Mica
HTS Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Package / Case :
Radial
Surface Mount :
No
Through Hole
Terminal Shape :
Wire
Packaging :
Bulk
Packing Method :
TR
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
CDV30FJ252FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL