CDV30FJ242GO3F
Mfr.Part #
CDV30FJ242GO3F
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Width :
6.4mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
CDV30
JESD-609 Code :
e3
Mica
Height :
21.8mm
Length :
19.6mm
Tolerance :
±2%
Pbfree Code :
yes
Size Code :
Voltage - Rated :
2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2400pF
Published :
Terminal Pitch :
11.1mm
9 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
CDV30FJ242GO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL