CDV30FJ242GO3
Mfr.Part #
CDV30FJ242GO3
9 Weeks
Size Code :
Mica
Packing Method :
TR
Tolerance :
±2%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Capacitance :
2400pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Pitch :
11.1mm
Pbfree Code :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Radial
HTS Code :
Height :
21.8mm
Surface Mount :
No
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Voltage - Rated :
2kV
Published :
Width :
6.4mm
Terminal Shape :
Wire
Reach Compliance Code :
Unknown
Length :
19.6mm
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
CDV30FJ242GO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL