CDV30FJ241FO3
Mfr.Part #
CDV30FJ241FO3
Voltage - Rated :
2kV
Published :
Terminal Shape :
Wire
Terminal Pitch :
11.1mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
21.8mm
ROHS3 Compliant
Length :
19.6mm
Pbfree Code :
No
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Size Code :
Capacitance :
240pF
1 (Unlimited)
Width :
6.4mm
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount :
No
Packing Method :
TR
HTS Code :
Datasheets
CDV30FJ241FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL