CDV30FJ222GO3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDV30FJ222GO3
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
MICA
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Mica and PTFE Capacitors
Mounting Type :
Through Hole
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
2kV
Terminal Pitch :
11.1mm
Package / Case :
Radial
Pbfree Code :
No
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Series :
CDV30
Reach Compliance Code :
Unknown
Custom Capabilities :
Non-Flammable
Dielectric Material :
Mica
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
70ppm/Cel ppm/°C
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Feature :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
9 Weeks
Capacitance :
2200pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Datasheets
CDV30FJ222GO3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL