CDV30FJ222FO3
Mfr.Part #
CDV30FJ222FO3
Pbfree Code :
No
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Reach Compliance Code :
Unknown
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Published :
Temperature Coefficient :
70ppm/Cel ppm/°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Feature :
GENERAL PURPOSE
Terminal Pitch :
11.1mm
Bulk
HTS Code :
Package / Case :
Radial
Custom Capabilities :
Non-Flammable
Capacitance :
2200pF
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
2kV
Datasheets
CDV30FJ222FO3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL