CDV30FJ221GO3F
Mfr.Part #
CDV30FJ221GO3F
Bulk
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Unknown
Terminal Pitch :
11.1mm
Width :
6.4mm
Mounting Type :
Through Hole
Size Code :
Feature :
GENERAL PURPOSE
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
9 Weeks
Packing Method :
TR
Published :
Tolerance :
±2%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
19.6mm
Height Seated (Max) :
0.858 21.80mm
Capacitance :
220pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Shape :
Wire
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Voltage - Rated :
2kV