CDV30FJ221FO3F
Mfr.Part #
CDV30FJ221FO3F
Pbfree Code :
yes
Terminal Pitch :
11.1mm
Packaging :
Bulk
Length :
19.6mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
Wire
Voltage - Rated :
2kV
CDV30
JESD-609 Code :
e3
Reach Compliance Code :
Unknown
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Number of Terminations :
2
Capacitance :
220pF
Tolerance :
±1%
Published :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Width :
6.4mm
Height Seated (Max) :
0.858 21.80mm
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Mounting Type :
Through Hole
Surface Mount :
No
GENERAL PURPOSE
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
ECCN Code :
EAR99
Size Code :
Size / Dimension :
0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm
Datasheets
CDV30FJ221FO3F
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL