CDV30FJ221FO3
Mfr.Part #
CDV30FJ221FO3
Mica and PTFE Capacitors
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Terminal Shape :
Wire
Voltage - Rated :
2kV
Terminal Pitch :
11.1mm
Width :
6.4mm
Size / Dimension :
0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm
Number of Terminations :
Radial
Surface Mount :
No
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
220pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
HTS Code :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Length :
19.6mm
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size Code :
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.858 21.80mm