CDV30FJ201GO3F
Mfr.Part #
CDV30FJ201GO3F
Capacitance :
200pF
Number of Terminations :
Tolerance :
±2%
Mica
Size Code :
Voltage - Rated :
2kV
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Width :
6.4mm
Pbfree Code :
yes
Length :
19.6mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Mounting Type :
Through Hole
JESD-609 Code :
e3
Terminal Pitch :
11.1mm
Package / Case :
Radial
Height :
21.8mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
CDV30FJ201GO3F
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL