CDV30FJ201FO3F
Mfr.Part #
CDV30FJ201FO3F
1 (Unlimited)
Width :
6.4mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
9 Weeks
Capacitance :
200pF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Terminal Pitch :
11.1mm
Length :
19.6mm
Through Hole
Size Code :
Voltage - Rated :
2kV
Number of Terminations :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
CDV30
Height :
21.8mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Datasheets
CDV30FJ201FO3F
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL