CDV30FJ182FO3
Mfr.Part #
CDV30FJ182FO3
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Packing Method :
TR
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Surface Mount :
No
Pbfree Code :
No
Voltage - Rated :
2kV
Length :
20.1mm
HTS Code :
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.890 22.60mm
Capacitance :
1800pF
Width :
8.6mm
Terminal Shape :
Wire
Terminal Pitch :
11.1mm
Size / Dimension :
0.791Lx0.339W 20.10mmx8.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Datasheets
CDV30FJ182FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL