CDV30FJ181FO3
Mfr.Part #
CDV30FJ181FO3
Terminal Pitch :
11.1mm
Terminal Shape :
Wire
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Width :
6.4mm
Size Code :
Surface Mount :
No
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Tolerance :
±1%
Capacitance :
180pF
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.858 21.80mm
Dielectric Material :
Mica
Packing Method :
TR
Voltage - Rated :
2kV
Length :
19.6mm
Number of Terminations :
2
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Size / Dimension :
0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm