CDV30FJ162GO3
Mfr.Part #
CDV30FJ162GO3
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Length :
19.6mm
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
Wire
Capacitance :
1600pF
Tolerance :
±2%
Surface Mount :
No
Packing Method :
TR
Voltage - Rated :
2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Width :
6.4mm
Pbfree Code :
No
Terminal Pitch :
11.1mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Height :
21.8mm
Datasheets
CDV30FJ162GO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL