CDV30FJ161GO3F
Mfr.Part #
CDV30FJ161GO3F
Capacitance :
160pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
2kV
Pbfree Code :
yes
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
CDV30FJ161GO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL