CDV30FJ152GO3F
Mfr.Part #
CDV30FJ152GO3F
Voltage - Rated :
2kV
Feature :
GENERAL PURPOSE
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Bulk
Terminal Shape :
Wire
ROHS3 Compliant
Size Code :
Published :
Packing Method :
TR
Length :
20.1mm
Capacitance :
1500pF
Height Seated (Max) :
0.890 22.60mm
Surface Mount :
No
Series :
CDV30
Terminal Pitch :
11.1mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Pbfree Code :
yes
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C