CDV30FJ152FO3
Mfr.Part #
CDV30FJ152FO3
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
2kV
Length :
20.1mm
ECCN Code :
EAR99
2
Terminal Shape :
Wire
Published :
Size / Dimension :
0.791Lx0.319W 20.10mmx8.10mm
Capacitance :
1500pF
Mica
Terminal Pitch :
11.1mm
HTS Code :
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Packing Method :
TR
Size Code :
Surface Mount :
No
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
8.1mm
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.890 22.60mm
Pbfree Code :
No
Datasheets
CDV30FJ152FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL