CDV30FJ132FO3
Mfr.Part #
CDV30FJ132FO3
Voltage - Rated :
2kV
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
HTS Code :
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Pitch :
11.1mm
Height :
21.8mm
Through Hole
Terminal Shape :
Wire
Reach Compliance Code :
Unknown
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Pbfree Code :
No
Packing Method :
TR
Size Code :
Surface Mount :
No
Package / Case :
Radial
Width :
6.4mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Length :
19.6mm
Capacitance :
1300pF
Datasheets
CDV30FJ132FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL