CDV30FJ131FO3F
Mfr.Part #
CDV30FJ131FO3F
Factory Lead Time :
9 Weeks
Package / Case :
Radial
Number of Terminations :
Bulk
Width :
6.4mm
Size Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Capacitance :
130pF
Pbfree Code :
yes
Length :
19.6mm
Terminal Pitch :
11.1mm
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
2kV
Height :
21.8mm
Dielectric Material :
Mica
Reach Compliance Code :
Unknown
Datasheets
CDV30FJ131FO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL