CDV30FJ131FO3
Mfr.Part #
CDV30FJ131FO3
Factory Lead Time :
9 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR
Mica
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Terminal Shape :
Wire
Height :
21.8mm
Width :
6.4mm
Tolerance :
±1%
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Size Code :
Capacitance :
130pF
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
2kV
Length :
19.6mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Pitch :
11.1mm
Surface Mount :
No
Pbfree Code :
No
Series :
CDV30
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Datasheets
CDV30FJ131FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL