CDV30FJ112GO3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDV30FJ112GO3
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
MICA
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Mica and PTFE Capacitors
Mounting Type :
Through Hole
Dielectric Material :
Mica
Package / Case :
Radial
Packaging :
Bulk
Feature :
GENERAL PURPOSE
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Capacitance :
1100pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
CDV30
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CDV30FJ112GO3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL